تور مشهد با آرامگاه فردوسی مشهد

مشهد شهر زیبای زیارتی سیاحتی ایران

 

شهر مقدس مشهد ازجمله شهرهای دیدنی و گردشگری ایران است که تورهای بسیاری سالانه از سراسر کشور و حتی کشورهای مسلمان نیز به این شهر مقدس سفر می‌کنند.  حرم امام رضا بزرگترین حرم و باشکوه‌ ترین مکان مذهبی ایران است که دارای فضای معنوی آرامش بخش و معنوی است.آرامگاه فردوسی مشهد پدر شعر فارسی نیز از جمله اماکن پربازدید این شهر به شمار می رود.این کلانشهر که در شمال شرقی کشور واقع شده است دومین شهر بعد از تهران به لحاظ وسعت است.

اکثر مردم این شهر فارسی زبان هستند. آب و هوای شهر مقدس مشهد معتدل و متمایل به سرد و خشک است.

آرامگاه فردوسی مشهد

جاذبه‌های تاریخی شهر مقدس مشهد

شهر مشهد ازجمله شهرهای تاریخی ایران است که همواره مورد توجه شاهان ایرانی بوده است. از جاذبه های تاریخی این شهر می‌توان به آرامگاه نادرشاه، آرامگاه خواجه ربیع، آرامگاه فردوسی مشهد، گنبد خشتی، مدرسه عباسقلی خان و ایستگاه راه آهن اشاره کرد.

آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی پدر شعر فارسی و سراینده شاهنامه ازجمله اماکن تاریخی دیدنی است که هر گردشگر را به خود جذب می‌کند.این آرامگاه و آرامگاه اخوان ثالث در نزدیکی شهر مشهد در شهر توس قرارگرفته‌اند. همچنین موزه و چای خانه در این محل دایر شده است.

{تصویر ۲}

جاذبه‌های طبیعی شهر مشهد

ازجمله جاذبه‌های طبیعی که در اطراف شهر مقدس مشهد واقع شده‌اند می‌توان به پارک جنگلی وکیل آباد، طرقبه، چالیدره، زشک، باغ وحش وکیل آباد و غیره اشاره کرد.

مراکز تجاری شهر مشهد

شهر مقدس مشهد دارای مراکز تجاری بزرگی چون یاقوت مصلا، الماس شرق، بازار رضا، زیست خاور و … است.

اسکان در شهر مقدس مشهد

شهر مشهد دارای اماکن ویژه‌ای برای اسکان زائران و گردشگران است. همچنین دارای هتل‌ های پنج ستاره، چهار ستاره و هتل آپارتمان‌ های ارزان قیمت‌ تر نیز هست. از مهم‌ ترین هتل‌ ها و مراکز اقامتی این شهر می‌ توان به هتل‌ های پنج ستاره درویش، بین المللی قصر طلایی، بین المللی قصر، پردیسان و پارس اشاره کرد.

غذا و سوغات شهر مشهد

 از غذاهای معروف شهر مقدس مشهد می‌ توان دیگچه، شیشلیک، کوکو شیرین و شله مشهدی را نام برد. زعفران، نخود و کشمش، قائن، فیروزه و زرشک نیز از سوغاتی شهر مقدس مشهد به شمار می‌ روند.

پارک‌های شهر

پارک کوهسنگی، پارک ملت، باغ گلها، سرزمین موج‌های آبی و… ازجمله پارک‌ها و پارک‌های آبی این شهر هستند. پارک جنگلی انقلاب یکی از اماکنی است که گردشگران می‌توانند در آن اسکان یابند. در این پارک علاوه بر اسکان مراکز تجاری و دیدنی نیز وجود دارد.

{تصویر۳}

 

باغ مینیاتوری مشهد که در حدود ۸ هکتار مساحت دارد؛ دارای ماکت‌ هایی از معروف‌ ترین اماکن دیدنی ایران است که با بازدید از آن می‌ توانید تمام ایران را در یکجا مشاهده کنید. ماکت تخت جمشید از جمله زیباترین ماکت‌ های این باغ به شمار می‌ رود که به خوبی تخت جمشید را به بازدیدکنندگان معرفی می‌ کند. شما می‌ توانید ماکت آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی را نیز مشاهده نمایید.در میان سایر زیبایی که گفتیم به نظر بسیاری از مسافرین آرامگاه فردوسی مشهد نمونه بسیرا خاص و به یاد ماندنی می باشد.

  

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *